Multiwitaminy i minerały

W okresie, w którym lawinowo rośnie liczba osób przeziębionych i chorych na grypę, staramy się uodpornić nasz organizm. Pomagają nam w tym liczne produkty, wśród których w ostatnich latach prym wiodą suplementy multiwitaminowe. Dziś na ich temat wypowiadają się z życzliwością nawet te osoby, które przez lata podchodziły do nich z pewną rezerwą. Czas więc, abyśmy zadali sobie pytanie o to, czym jest tak właściwie popularna multiwitamina (https://gemini.pl/kategoria/zdrowie/witaminy-i-mineraly/multiwitamina) i kiedy warto się nią w szczególny sposób zainteresować.

Multiwitamina – co to jest?

Multiwitamina zwykle jest opisywana jako kompleksowy zestaw, na który składają się nie tylko witaminy, ale również minerały niezbędne naszemu organizmowi. Przeważnie jest zalecana osobom, które myślą o lepszej odporności organizmu. Sięgają po nią jednak również ci użytkownicy, którym zależy na zmniejszeniu zmęczenia i znużenia, wsparciu dla układu nerwowego oraz na poprawie pamięci oraz koncentracji. Preparaty multiwitaminowe stosowane regularnie są też w stanie przynieść przynajmniej kilka innych korzyści. Wspomagają właściwe funkcjonowanie mięśni, dbają o nasze kości, a nawet poprawiają kondycję, w jakiej znajdują się paznokcie, włosy oraz skóra.

Dobra, czyli jaka multiwitamina?

Opis działania preparatów multiwitaminowych zachęca do ich stosowania. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy jest tak samo skuteczny. Każdy użytkownik ma nieco inne potrzeby, nie powinniśmy mieć jednak problemów ze wskazaniem tych elementów składowych preparatu, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście wspierająca prawidłowe widzenie i rozwój kości witamina A, warto jednak upewnić się, czy w preparacie, po który sięgamy, znajduje się również witamina C oraz witaminy z grupy B, cenne zwłaszcza wtedy, gdy nieustannie czujemy się zmęczeni i przygnębieni. W dobrym preparacie multiwitaminowym powinna znaleźć się też witamina E chroniąca organizm przed stresem oksydacyjnym, cynk poprawiający wygląd skóry, wspierający mięśnie magnez oraz wapń, dzięki któremu można cieszyć się dobrą kondycją kości i zębów.

W tym dziale  Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych

Preparaty multiwitaminowe i ich rodzaje

Jak już wspomniano, preparaty multiwitaminowe różnią się między sobą. Znalezienie tych najwłaściwszych nie musi być jednak trudne. Producenci wychodzą naprzeciw kupującym, zwykle stosują więc dodatkowe oznaczenia ułatwiające wybór najlepszych produktów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o bogatych w żelazo i witaminę C multiwitaminach dla sportowców, a także o preparatach dla najmłodszych zwracających na siebie uwagę ze względu na obecność witaminy A oraz D. Znakomitym rozwiązaniem mogą być też multiwitaminy dedykowane tym osobom, które chcą nie tylko wzmocnić organizm, ale również zadbać o wygląd. Te posiadają w swoim składzie duże dawki cynku, selenu, witaminy A, a przede wszystkim – witaminy E znanej też jako witamina młodości. Każdą wątpliwość pojawiającą się podczas zakupu warto zresztą zawsze rozstrzygnąć w rozmowie z farmaceutą.

Dodaj komentarz