Do czego służy serum do włosów i jak go używać?

Półki w drogeriach przepełnione są różnymi kosmetykami do włosów. Mają one spełnić zadanie pielęgnacyjne i stylizacyjne. Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych, mocnych i lśniących włosach. Kosmetyki do włosów są więc często kupowane. W ostatnim czasie serum davines stał się prawdziwym hitem. W niniejszym artykule tłumaczymy, do czego służy serum i jak należy go używać. Zachęcamy do lektury!

Czym jest serum do włosów i jakie pełni funkcje?

Serum do włosów to kosmetyk, który ma działanie pielęgnacyjno – stylizacyjne. Pełni funkcje nawilżające, dyscyplinujące i zabezpieczające włosy przed uszkodzeniami czynnikami zewnętrznymi (np. słońcem, temperaturą, pocieraniem). Serum składa się ze skondensowanych substancji aktywnych o bardzo wysokim stężeniu. Tak wysokie stężenie obecne jest wyłącznie w serum divines. Żaden inny kosmetyk, jak odżywki czy maski do włosów tego nie posiadają. Serum idealnie nadaje się do włosów zniszczonych, kruchych narażonych na łamanie się końcówek. Większość tego typu kosmetyków ma w składzie silikony, które przewodzą składniki odżywcze oraz dyscyplinują włosy, które się puszą. Włosy po zastosowaniu serum z silikonem nie puszą się, lecz ładnie układają. Silikonów nie posiadają sera naturalne oraz organiczne, gdyż w składzie mają same wyciągi roślinne i oleje. Najlepsze sera do włosów mają poza silikonami bogate składniki odżywcze, które zbawiennie działają na włosy. Mogą to być np. ceramidy, kolagen, humektanty lub keratyna.

W tym dziale  Puder ryżowy - do czego służy? Jak działa?

Właściwości serum do włosów:
– nawilżenie,
– zamknięcie łuski włosa,
– odżywienie,
– zdyscyplinowanie włosów i ułożenie fryzury,
– zabezpieczenie końcówek przed rozdwojeniem,
– dodanie połysku,
– odbudowa trzonu włosów,
– zapewnienie włosom elastyczności.
Kto powinien używać serum davines? Przede wszystkim osoby posiadające długie włosy, aby je ujarzmić, wygładzić i zabezpieczyć. Serum sprawdzi się także w przypadku zniszczonych, suchych, puszących się włosów oraz potrzebujących solidnego nawilżenia.

Jak używać serum do włosów?

Serum można używać zarówno do włosów suchych, jak i mokrych. Istotnym jest fakt, że trzeba dozować zaledwie kilka kropli, gdyż preparat ten jest skondensowany i posiada składniki o wysokim stężeniu. Kilka kropel dodajemy na dłoń, pocieramy nimi o siebie i wmasowujemy we włosy wygładzając je. W przypadku suchych włosów wygładzimy je, zdyscyplinujemy i nadamy głęboki blask. Mokre włosy serum pomoże odbudować, odżywić i nawilżyć. Nakładamy je na umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Serum występuje zazwyczaj w postaci olejku. Na opakowaniu umieszczona jest instrukcja ze sposobem użytkowania. Serum można kupić w wielu drogeriach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych oraz u profesjonalnych fryzjerów.

Podsumowując, serum ma właściwości pielęgnacyjne i stylizacyjne włosów. Ze względu na bogate właściwości odżywcze każda kobieta marząca o pięknych i zdrowych włosach powinna stosować serum.

Dodaj komentarz