Soczewki kontaktowe to wygoda

Jeszcze do niedawna wady wzroku korygowało się głównie okularami. Dziś szkła korekcyjne powoli odchodzą do lamusa na rzecz wygodnych soczewek kontaktowych. Można leczyć nimi niemal wszystkie wady wzroku, a ich koszt wcale nie jest wysoki. Co jeszcze przemawia za zakupem soczewek? Dlaczego są wygodniejsze od okularów?

Czy soczewki kontaktowe są skuteczne?

Wbrew pozorom soczewki lepiej korygują wzrok niż okulary. Wynika to stąd, że zakładane są bezpośrednio na gałkę oczną, podczas gdy okulary znajdują się ok. 2 cm od niej. Dużym plusem soczewek jest to, że zapewniają szerokie pole widzenia, ponieważ przesuwają się wraz z okiem.

Jeszcze do niedawna wybór soczewek był mniejszy. Nie korygowały one wszystkich wad, np. astygmatyzmu. Dziś dostępne są zarówno dla krótko – i dalekowidzów, astygmatyków jak i osób ze starczowzrocznością. Zobacz soczewki kontaktowe w Mylenshop – oferta jest naprawdę bogata. Ponadto soczewki kwartalne i roczne mogą leczyć naprawdę duże wady.

Czy soczewki kontaktowe są wygodne?

Wiele osób wybierających soczewki jako główny ich atut podaje wygodę. Nic dziwnego, w soczewkach kontaktowych bez problemu można uprawiać sport. Trudno zobaczyć piłkarza, lekkoatletę czy kolarza w okularach korekcyjnych podczas ich pracy. Okulary bowiem nie tylko zmniejszają pole widzenia, ale również istnieje ryzyko, że podczas ruchu po prostu spadną i się potłuką. Z soczewkami nie ma tego problemu. Ich przydatność docenia się szczególnie podczas lata. Gdy świeci słońce trudno nie złościć się posiadaczom okularów korekcyjnych. Rzadko mają one bowiem przyciemniane szkła. Nosząc soczewki bez problemu można założyć okulary przeciwsłoneczne.Soczewki kontaktowe

W tym dziale  Jakie warzywa można kisić

Czy soczewki są dla wszystkich?

Przeciwnicy soczewek kontaktowych twierdzą, że podrażniają one oczy. Jest w tym jednak tylko trochę prawdy. Takie reakcje występują tylko u wyjątków. Zdecydowana większość ludzi nie wykazuje przeciwwskazań.

Pierwsze soczewki należy dobrać u okulisty. Wykona on badania, po których wybierze odpowiedni rodzaj i założy je na oczy. Po kilkunastu minutach oceni czy pacjent może nosić dany typ soczewek. Jeśli nie, spróbuje dobrać inny rodzaj lub odradzi ich noszenie. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań następne soczewki kupić można w innym miejscu, np. przez internet. Zobacz soczewki kontaktowe w Mylenshop. W sieci wysoka jakość i niskie ceny bardzo często idą ze sobą w parze. Nosząc soczewki warto regularnie odwiedzać okulistę, by sprawdzać czy pomagają one w korekcji wady. Może się okazać, że po jakimś czasie konieczna będzie ich wymiana.

Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

Podstawowym kryterium podziału soczewek jest czas ich noszenia. Soczewki jednodniowe polecane są osobom, które mają uczulenie na środki do pielęgnacji. Wówczas po zdjęciu należy je po prostu wyrzucić. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy noszą soczewki tylko sporadycznie, a na co dzień wybierają okulary korekcyjne. Soczewki dwutygodniowe i miesięczne to najpopularniejsze typy. Wymagają pielęgnacji, by przez cały okres przydatności zachowane były w odpowiednim stanie. Nie jest ona jednak trudna, a wszystkich informacji udzieli okulista. Przy większych wadach przepisywane są soczewki kwartalne lub roczne.

W tym dziale  Opaska żołądkowa. Metoda leczenia otyłości nie dla każdego