Soczewki kontaktowe- doskonałe rozwiązanie dla aktywnych osób

Obecnie, dzięki najnowszym technologiom wada wzroku nie wiąże się już z koniecznością noszenia okularów czy też rezygnacją z czynnego trybu życia. Odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących skutecznej, a przede wszystkim wygodnej metody korekcji wzroku są soczewki kontaktowe.

Dla kogo soczewki kontaktowe?

Stosowanie soczewek kontaktowych możliwe jest w większości wad wzroku, a w szczególności skierowane jest do osób wiodących aktywny tryb życia, które nie chcą przyjmować ograniczeń wynikających z noszenia okularów.

W przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe zakładane są bezpośrednio na rogówkę oka i dlatego gwarantują nam pełne, niczym nieograniczone pole widzenia. Dzięki ich użyciu nie trzeba już martwić się odblaskami, zniekształceniami obrazu, czy też problemami z widzeniem peryferyjnym. Soczewki nie powodują również nienaturalnego powiększenia lub pomniejszenia obrazu, które często występuje w przypadku tradycyjnych okularów.

Poczucie komfortu i wygody jest szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny styl życia, uprawiających sport lub takich, które na co dzień dużo podróżują.

 

Soczewki kontaktowe w sporcie

Sport jest dziedziną, gdzie zastosowanie soczewek kontaktowych jest szczególnie rekomendowane, a w niektórych przypadkach wręcz niezbędne, aby móc bezpiecznie cieszyć się aktywnością fizyczną i osiągać jak najlepsze wyniki sportowe. W tym wypadku lista zalet wynikających z korzystania z soczewek jest niezwykle długa.

W tym dziale  Skuteczne sposoby na kaszel

Przede wszystkim, soczewki eliminują ryzyko urazów, które mogą wystąpić jeżeli podczas uprawiania sportu nosi się okulary. Ze względu na to, wskazane będą m.in. podczas treningu sztuk walki, innych sportów kontaktowych czy też sportów ekstremalnych. Soczewki będą idealnym rozwiązaniem we wszelkich aktywnościach wymagających nałożenia maski lub kasku, takich jak np. szermierka, jazda motorem lub skuterem, narciarstwo. Świetnie sprawdzą się również w grach zespołowych, gdzie zapewnią nie tylko lepszy kąt widzenia, ale też większą swobodę ruchów niż okulary. Korzystając z soczewek nie trzeba obawiać się ich zniszczenia, uszkodzenia lub zgubienia, nie będą również rozpraszać ciągłym zsuwaniem się lub podskakiwaniem. Dlatego nawet osoby, które nie zajmują się sportem profesjonalnie z pewnością docenią pozytywy stosowania soczewek podczas codziennych aktywności takich jak np. jazda rowerem, rolki, tenis lub pływanie.

Dużą zaletą soczewek kontaktowych jest fakt, że pozwalają cieszyć się aktywnym trybem życia niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. W przeciwieństwie do okularów, nie mają skłonności do zaparowywania w wyniku zmiany temperatur, nie brudzą się podczas deszczu, a tym samym nie ograniczają zasięgu widzenia i nie zniekształcają obrazu. Używając soczewek można jednocześnie korzystać z okularów przeciwsłonecznych, dzięki czemu nawet podczas wyjątkowo słonecznych dni zachowuje się komfort wyraźnego widzenia. Dlatego zarówno w przypadku sportowców, jak i wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia, soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla okularów i idealny sposób, aby cieszyć się wolnością i wygodą każdego dnia.

W tym dziale  Detoks organizmu - sposób na zdrowie