Chirurgia laserowa – Wrocław i najlepsza opieka okulistyczna

Wada wzroku w życiu codziennym może wiązać się z wieloma niedogodnościami. Parujące na zimnie, nieustannie zsuwające się z nosa okulary, okresowa wymiana szkieł kontaktowych to tylko niektóre z utrudnień. Rozwiązaniem tych problemów jest chirurgia laserowa. Wrocław jako medyczne centrum Dolnego Śląska proponuje szereg rozwiązań korekty wzroku – sprawdź jakie.

Czym jest chirurgia laserowa? Wrocław pomaga odzyskać sprawność wzroku

Korekcja laserowa wady wzroku, czyli refrakcyjna wymiana soczewki, to metoda pozbycia się wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Operacja laserowa trwa zaledwie kilka minut, nie jest bolesna, a ponadto może pomóc pacjentom od 18. do 60. roku życia. W większości przypadków pozwala na całkowitą rezygnację z noszenia okularów oraz soczewek kontaktowych.

Chirurgia laserowa znana jest już od 30 lat. W międzyczasie wprowadzono wiele ulepszeń, zarówno w kwestii metodologii, jak i samego sprzętu. Laserowa korekcja wzroku pomogła już ponad 100 milionom osób na całym świecie. Ryzyko komplikacji po zabiegu jest niezwykle niskie, zwłaszcza, jeśli przeprowadzają go profesjonaliści – pacjenci nie mają się czego obawiać.

W tym dziale  Jaki wpływ na zdrowie mają soczewki kontaktowe

Na czym polega zabieg korekcji laserowej wzroku?

Laserowa korekcja wzroku polega na zastosowaniu wiązki chłodnego lasera do dokładnego modelowania powierzchni oka. Efektem pracy jest uzyskanie kształtu rogówki, który umożliwia ostre widzenie. W przypadku nadwzroczności rogówka jest uwypuklana, krótkowzroczności – spłaszczana, a astygmatyzmu – wygładzana. Warto pamiętać, że laser pozwala skorygować jedynie powierzchnię oka. Nie istnieje więc zagrożenie naruszenia nerwu wzrokowego.

Przeciwskazaniem do wykonania laserowej korekcji wzroku jest starczowzroczność lub inne wady, które nie mogą zostać usunięte za pomocą lasera. W takich przypadkach pacjenci mogą zdecydować się na chirurgię refrakcyjną soczewkową, czyli operacyjną wymianę soczewki oka.

Korzyści z chirurgii laserowej – Wrocław stawia na profesjonalizm i bezpieczeństwo

Chirurgia laserowa to coraz częstszy wybór pacjentów, którzy chcą poprawić swój wzrok. Dlaczego? Po pierwsze – zabieg przynosi długotrwale efekty i – w zależności od wielkości wady – niemal całkowitą eliminację problemu. Pacjenci z wielką radością odkładają na bok drogie okulary i soczewki kontaktowe, które należy okresowo wymieniać. Ponadto chirurgia laserowa jest bezbolesna. Trwa jedynie kilkanaście minut i nie wymaga długiej rekonwalescencji – praktycznie już na drugi dzień pacjent może realizować codzienne zadania.

Chirurgia laserowa – zarezerwuj wizytę w Wrocławskim Centrum Okulistycznym

Interesuje Cię chirurgia laserowa? Wrocław jako jedno z największych miast w całej Polsce, oferuje szeroki dostęp do opieki zdrowotnej. Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego dokładają wszelkich starań, aby pomóc pacjentom pozbyć się uporczywego problemu.

W tym dziale  Multiwitaminy i minerały

Jak zapisać się na zabieg? To proste – wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową Centrum, gdzie bez problemu umówisz się na wizytę. Już dziś zapisz się na pierwszą konsultację w dogodnym dla siebie terminie. Lekarz-profesjonalista doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz