Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Obecnie w sklepach znaleźć można wiele urządzeń i akcesoriów, które przychodzą z pomocą w codziennej opiece nad dzieckiem. Jednymi z nich są niewątpliwie podgrzewacze do butelek. Pozwalają one na szybkie podgrzanie pokarmu czy mleka. Sprawdzają się nie tylko w przypadku butelek, ale i misek czy słoiczków. Jaki model warto kupić? Czym się należy kierować?

Czym jest podgrzewacz do butelek?

Jak sama nazwa wskazuje, podgrzewacz podgrzewa pokarmy i napoje, a przy okazji utrzymuje ich temperaturę. Produkty spożywcze w tym czasie nie tracą nic ze swoich właściwości odżywczych. Rodzice za sprawą Avent podgrzewacza nie muszą się już martwić tym, czy jedzenie będzie za zimne lub za ciepłe. Jest ono bowiem podgrzewane za pomocą pary wodnej.

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Zakupić można zarówno Avent podgrzewacz elektryczny idealny do zastosowania w domu, jak i model samochodowy, odpowiedni do podróży. W sprzedaży dostępne są również urządzenia wielofunkcyjne.

Najpopularniejsze są oczywiście niezmiennie podgrzewacze standardowe do podgrzewania butelek i słoiczków. Przykładem jest Avent podgrzewacz z dodatkową funkcją rozmrażania. Ciekawym rozwiązaniem są również podgrzewacze do samochodu. Przygotowują one posiłki nieco dłużej, bo około 10 minut, ale są wygodne w użyciu. Posiadają często termoopakowanie, które pozwala utrzymać posiłek w określonej temperaturze. Poza tym wyróżnia się urządzenia wielofunkcyjne, które jednocześnie pełnią funkcję podgrzewacza i sterylizatora. Są one dość drogie. Jeszcze więcej funkcji mają urządzenia typu All in one. Dla rodziców bliźniaków polecane są podgrzewacze podwójne. Umożliwiają one jednoczesne przygotowanie pokarmu dla dwojga dzieci.

W tym dziale  Przepis na zdrową pizzę z kamienia

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

Przed wyborem podgrzewacza do butelek warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Jeśli urządzenie będzie wykorzystywane do podgrzewania pokarmu i to w warunkach domowych, dobrze sprawdzi się Avent podgrzewacz z funkcją rozmrażania. Różnego rodzaju funkcje dodatkowe bywają naprawdę przydatne.

Osoby, które często są w podróży i to z dzieckiem, powinny raczej zdecydować się na zakup modelu samochodowego lub klasycznego, ale z możliwością podłączenia do gniazdka samochodowego. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, a są bardzo wygodne w obsłudze. Coraz większą popularnością cieszą się też urządzenia wielofunkcyjne, w przypadku których podgrzewacz to tylko jeden z kilku elementów. Są one niestety dość drogie, ale z drugiej strony znacznie ułatwiają rodzicom opiekę nad dzieckiem. Przy ich pomocy posiłek można rozmrozić, podgrzać, ugotować na parze warzywa, wysterylizować butelkę czy zmiksować jedzenie. Ciekawym rozwiązaniem są także nowoczesne podgrzewacze typu 2w1. Pełnią one jednocześnie funkcję sterylizatora i podgrzewacza czy podgrzewacza z funkcją rozmrażania. Od pewnego czasu na rynku obecne są też ekspresy do mleka modyfikowanego z funkcją podgrzewacza.

Dodaj komentarz