Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremów?

Krem do twarzy to kosmetyk niezbędny dla każdego bez względu na wiek i płeć. Stosuje się już w wieku niemowlęcym aby chronić i pielęgnować delikatną skórę. Na co zwracać uwagę przy wyborze kremu? Jak wybrać spośród tak ogromnej oferty rynkowej?

Krem idealnie dopasowany

 Wybór kremu do twarzy zależy przede wszystkim od rodzaju skóry i funkcji jaką ma spełniać. Dla niemowląt i małych dzieci najlepiej wybierać preparaty hypoalergiczne, posiadające pozytywną opinię pediatrów, aby mieć pewność, że nie zaszkodzi delikatnej skórze maluszka. Dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry, należy wybrać specjalistyczny kosmetyk, który złagodzi objawy. W wieku nastoletnim warto stosować krem bielenda, przeznaczony do pielęgnacji młodej skóry, w przypadku problemów z trądzikiem młodzieńczym, nieestetycznym błyszczeniem się cery, warto wyszukać kosmetyk, który pomoże pozbyć się uciążliwych problemów skórnych. Podobnie, w dorosłym wieku warto dopasować krem bielenda, do rodzaju skóry.

Zupełnie inne będą kosmetyki dla skóry normalnej, suchej, tłustej, mieszanej czy naczynkowej. Warto zwrócić uwagę na przeznaczenie kremu, aby mieć pewność, że będzie odpowiednio działał na naszą cerę. Coraz częściej również panowie regularnie używają kremów do twarzy, najlepiej by wybrali preparat przeznaczony do męskiej cery, która znacznie różni się od kobiecej i wymaga innej pielęgnacji. Do dojrzałej skóry warto wybrać krem bielenda, skutecznie zmniejszający widoczność zmarszczek i zapobiegający powstawaniu kolejnych.

W tym dziale  Foteliki samochodowe - czym kierować się podczas wyboru?

Na co zwracać uwagę?

 Poza doborem kremu do rodzaju skóry, warto zwrócić uwagę na kila istotnych czynników jak: skład, atesty czy datę ważności. O tej ostatniej warto pamiętać przy tzw. super okazjach, wyprzedażach czy promocjach, atrakcyjna cena może wiązać się z krótkim terminem ważności. Przeterminowany kosmetyk może wywołać podrażnienia, alergie i inne problemy skórne, dlatego warto pamiętać o sprawdzeniu daty. Kolejną kwestią są atesty.

Dobry krem bielenda powinien zawierać informację, że został przebadany dermatologicznie i posiada pozytywną ocenę dermatologów. Dla wielu osób istotną informacją jest również ta, że krem nie był testowany na zwierzętach. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje produktów jak najbardziej naturalnych i szuka ekologicznych rozwiązań. Dlatego informacja, że opakowanie jest biodegradowalny czy pochodzi z recyklingu, świadczą o tym, że producent kremu bielenda ma na uwadze dobro środowiska naturalnego.

Podobnie rzecz się ma ze składem kosmetyku, im więcej składników pochodzenia naturalnego, tym mniejsze ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych. Dodatkowe naturalne wyciągi z owoców czy ziół zazwyczaj działają o wiele lepiej niż syntetyczne komponenty.

Wybierając krem bielenda, warto pamiętać o istotnych czynnikach jak rodzaj skóry, termin ważności, atesty i naturalny skład. Na wybór nie powinna mieć wpływu rekomendacja znajomych czy wszechobecne reklamy kosmetyków. Dobry krem do twarzy można z łatwością poznać i cieszyć się świetnymi efektami z jego stosowania.

W tym dziale  Jakie produkty warto zabrać na kemping?

Dodaj komentarz