Mleko jedynka

Prawidłowy rozwój dziecka jest zależny przede wszystkim od pokarmów podawanych maluszkowi. Matka najczęściej karmi niemowlę piersią, choć zdarzają się okoliczności, w których jest to niemożliwe i wówczas stosuje się mleko modyfikowane. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które zawierają odpowiednio zbilansowane składniki wpływające na zdrowie i prawidłowy rozwój malucha. Jak wybrać mleko pierwsze? Kiedy stosuje się mleko następne?

Mleko modyfikowane od pierwszych dni życia

Niekiedy zdarza się tak, że niemowlę jest karmione mlekiem modyfikowanym zaraz po przyjściu na świat. Nie ma w tym nic złego, należy jednak wybrać odpowiedni produkt, który zapewni niezbędne wartości odżywcze. Mleko modyfikowane zawiera odpowiednio dobrane składniki, witaminy i minerały, które są potrzebne niemowlęciu w prawidłowym rozwoju. Mieszanka jest tak skomponowana, aby w najbardziej możliwy sposób przypominała mleko matki. Podanie mleka zastępczego należy jednak zawsze skonsultować z pediatrą, który doradzi odpowiedni produkt.

Bebiko – marka ceniona przez mamy

Mleko pierwsze i następne najlepiej wybrać tej samej marki. Na rynku jest wielu producentów mleka zastępczego, a jednym z nich jest Bebiko. Firma oferuje szeroką gamę produktów nadających się do spożycia przez dzieci w każdym wieku. Bebiko 1 jest mlekiem pierwszym, które podaje się przez pierwszych 6 miesięcy życia. Bebiko 2 jest mlekiem następnym podawanym od 6. do 12. miesiąca życia. Po pierwszym roku życia podaje się Bebiko 3. Każdy z tych produktów ma inny skład odpowiednio skomponowany do potrzeb dziecka. Oprócz białek znajdują się w składzie tłuszcze nasycone, które odpowiadają za prawidłową pracę mózgu. Witamina D, a także wapń wspierają wzrost kości. Dodatkowo są także specjalne produkty przeznaczone dla dzieci z nietolerancjami lub innymi problemami zdrowotnymi.

W tym dziale  Jaka sokowirówka do 1000zł

Jak zmienić mleko pierwsze na mleko następne?

Dzieci są bardzo wrażliwe na wszystkie zmiany, dlatego należy z dużą troską wprowadzać modyfikacje. Jeśli chodzi o przejście z mleka początkowego na mleko następne, należy zrobić to stopniowo. Są dwie metody, które można rozważyć. Jedną z nich jest w ciągu dnia podania jednego posiłku przygotowanego z mleka następnego. Po kilku dniach należy wprowadzać coraz więcej dawek drugiego mleka, aż pozostanie jedynie ono w menu. Drugą metodą jest dosypywanie jednej porcji mleka następnego do mleka pierwszego i systematyczne zwiększanie dawki. Dzięki takim zabiegom maluszek może się przyzwyczaić do nowego pokarmu bez zbędnych dolegliwości żołądkowych. Oczywiście zmianę należy rozpocząć, gdy niemowlę skończy 6. miesiąc życia.

Jak podawać mleko modyfikowane?

Na każdym opakowaniu mleka zastępczego znajduje się dokładna instrukcja, jak przygotować mieszankę. Należy przestrzegać tych zasad, aby zapewnić maluszkowi prawidłowy rozwój. Bardzo ważne jest używanie wody niskozmineralizowanej oraz niskosodowej, a także używanie dokładnie wysterylizowanych naczyń.

Dodaj komentarz