Kolczyki damskie – długie czy krótkie?

Kolczyki to jedną z piękniejszych ozdób, z których korzystają kobiety i mężczyźni. Pięknie rozświetlają twarz, dodają uroku i powabu. Za ich pomocą można też korygować na przykład kształt twarzy. Kiedy zakładać kolczyki damskie krótkie, a kiedy długie? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Kiedy sprawdzą się krótkie kolczyki dla kobiet?

Krótkie kolczyki są bez wątpienia bardziej dyskretne, delikatne, mniej rzucające się w oczy. Sprawdzą się zatem w wielu codziennych sytuacjach, na przykład do pracy albo na uczelnię. Można wybierać zarówno modele, które są bardzo blisko ucha, jak i krótkie kolczyki wiszące. Pięknie prezentują się na przykład te, które są ze złota, ponieważ rozświetlają cerę i dodają jej blasku. W tym roku popularne są kolczyki, w których wykorzystano naturalne perły oraz kamienie półszlachetne. Takie modele są świetnym połączeniem tego co eleganckie, z tym co na co dzień. Dlatego też sprawdzą się nawet w sportowych zestawach miejskich, które lubią zakładać współczesne kobiety. Takie stylizacje składają się na przykład z bluzy dresowej, dżinsów oraz butów sportowych. Zestaw jest uzupełniony świetną markową torebkę oraz biżuterię, która zdradza, że kobieta nie wybiera się na salę gimnastyczną. W takich stylizacjach krótkie eleganckie kolczyki będą jak znalazł.

W tym dziale  Zalety soli Epsom

Kiedy sprawdzą się długie kolczyki?

Długie kolczyki to również świetny wybór, jednak zdecydowanie na inne okazje. Taką stroną biżuterię, która pięknie podkreśla rysy twarzy, można zakładać na wszelkie eleganckie okazje. Będą spektakularnym dodatkiem na przykład na przyjęcia, wyjścia do teatru czy filharmonii. Raczej nie nadają się do pracy, ponieważ nie są dyskretne. Rzucają się w oczy, jak często są bogato zdobione i stanowią tak naprawdę najważniejszy element stylizacji. Mogą pozwolić sobie na nią młode kobiety, które chodzą do szkoły lub na studia. W takich sytuacjach strój często może być mniej formalny, trochę bardziej niezobowiązujący. W przypadku większości kobiet, które na przykład zajmują się obsługą klientów, długie i strojny kolczyki absolutnie nie wchodzą w grę do pracy. To biżuteria zarezerwowana do noszenia w czasie wolnym, która doskonale sprawdza się na przykład na wyjścia do klubu, na dyskotekę, randkę.

Jak kształt kolczyków optycznie koryguje kształt twarzy?

Długie kolczyki pięknie korygują kształt twarzy. Kobiety, które mają buzię okrągłą i pyzatą, z powodzeniem mogą sięgać właśnie po taką biżuterię. Wyszczuplona optycznie, podkreśla kości policzkowe, dzięki czemu twarz prezentuje się bardziej szczupło. Krótkie kolczyki będą natomiast dobrym wyborem dla kobiet, które mają ostro zarysowane kształt szczęki. Takie kolczyki łagodzą rysy twarzy, a zatem buzia staje się bardziej kobieca i delikatna. Warto korzystać z tego, jak wielką siłę ma biżuteria noszona blisko twarzy. W swojej kolekcji dobrze mieć zatem kolczyki krótkie, jak też i długie. Każde sprawdzą się w innej sytuacji oraz innej stylizacji.

W tym dziale  Jakie sprawdzone długopisy wybrać do biura?

Dodaj komentarz