Jaka sokowirówka do 1000zł

Kupno własnej sokowirówki z pewnością jest odpowiednim krokiem na drodze do zdrowego życia. To sprzęt, który może i nie jest niezbędny, ale na pewno jego posiadanie przyniesie więcej korzyści, nawet jeśli jego cena będzie oscylować w okolicach 1000 zł. Czym zatem kierować się podczas zakupu takiej sokowirówki?

Od czego zacząć poszukiwania sokowirówki?

Niezwykle ważne jest nie tylko kierowanie się przeznaczonym na sprzęt budżetem. O wiele ważniejsze jest określnie własnych potrzeb, które o razu dadzą wstępne odpowiedzi na to, jaką sokowirówkę wybrać. Oto kilka bardzo istotnych pytań:

 

Jak często będziesz robić soki?

Jeżeli planujesz, że będziesz wyciskać soki każdego dnia, warto zwrócić uwagę na to, ile elementów ma dany model. Im mniej ich jest, tym nie tylko składanie i rozkładanie całości będzie szybsze do wykonania, ale również dochodzi aspekt mycia i suszenia całości. Jak wiadomo wszystko musi być od razu umyte i nie należy doprowadzać do zaschnięcia resztek jedzenia na elementach sokowirówki. Im później to zrobisz, tym trudniej będzie się je myło.

W tym dziale  Dlaczego warto pić sok z granatu?

Jeśli natomiast planujesz robić je sporadyczne, warto poświęcić ilość elementów na rzecz lepszej jakości pozostałych części.

 

Ile średnio soku chcesz otrzymać przy jednorazowym wyciskaniu?

Wiadomym jest, że owoce w zależności od rodzaju mają mniej lub więcej soku. Ciężko jest ogólnie określić ile soku powstanie przy jednorazowym wyciskaniu, jednak szacuje się, że np. na litr soku z marchewki, która jest twarda i jest mało soczysta, potrzeba ok. 2 kg.

Warto zatem zaplanować czy bardziej zależy Ci na smaku czy na ilości soku. Jeśli chcesz wyciskać dość duże ilości, musisz kupić sokowirówkę o nieco mocniejszym silniku np. 200 W.

 

Jakiego rodzaju owoce będziesz wyciskać?

Moc sokowirówki jest ważna również w tym aspekcie, bowiem jak już zostało wspomniane, niektóre owoce są bardziej soczyste od innych i nie sprawiają problemów przy produkcji soku. Jeśli chcesz wyciskać owoce soczyste, nie musisz zbytnio przejmować się mocą sprzętu. Jednak nieco twardsze produkty mogą już nie być tak łatwe do wyciśnięcia.

 

Czy chcesz, by wyciskanie soków odbywało się w krótkim czasie?

Cały proces można sobie znacznie skrócić poprzez wybór odpowiedniego wlotu. Jeśli jest on duży, a parametry sokowirówki na to pozwalają, możliwe jest wrzucanie nawet całych owoców, bez koniecznego ich obierania, a tym bardziej krojenia na mniejsze części. Dobry sprzęt wyciśnie sok z tego, z czego się da, a resztę usunie w postaci pulpy.

W tym dziale  Napoje gazowane – dlaczego są niezdrowe?

Ponadto niektóre droższe sokowirówki mają system wstępnego samooczyszczenia. Wystarczy włączyć sprzęt, a następnie przelać w nim wodę. To znacznie usprawni czyszczenie i oszczędzi Twój czas.

Prawdą jest, że sokowirówki nie są tak drogie jak wyciskarka, dlatego znalezienie odpowiedniego na swoje potrzeby sprzętu do 1000 zł nie powinno stanowić większego problemu. Kupuj produkty wysokiej jakości, bowiem jest to sprzęt, który produkuje soki, które powinny być jak najbardziej zdrowe.