Jak wybrać mydło Aleppo dla swojej skóry?

Wśród wielu dostępnych środków do mycia jest także mydło Aleppo, które zawiera olej oliwny oraz olej laurowy w różnych proporcjach, co decyduje o jego właściwościach. Olej laurowy działa antyzapalnie, przeciwgrzybiczno i jest antyseptyczny, a im więcej procentowego udziału oleju laurowego w stosunku do oleju oliwnego tym większe właściwości lecznicze. Jak wybrać mydło odpowiednie dla siebie?

Czym jest mydło Aleppo?

Mydło Aleppo to mydło inne, niż wszystkie. W przeciwieństwie do zwykłych kostek myjących, nie tylko nie podrażnia, ale wręcz pomaga pozbyć się mankamentów charakterystycznych dla skóry. Jego nazwa pochodzi od syryjskiego miasteczka Aleppo, w którym narodziła się tradycja jego wytwarzania i z którego pochodzi całość dostaw na rynki zagraniczne. Jego głównym składnikiem jest najwyższej jakości, tłoczona na zimno oliwa z oliwek. To ona stanowi największy udział procentowy tego produktu i nadaje mu działanie intensywnie nawilżające, odżywcze i kojące. Poza nią w składzie jest woda, wodorotlenek sodu pozyskiwany z wody morskiej oraz olej laurowy – składnik, który decyduje o antyseptycznych i antybakteryjnych właściwościach produktu. Zobacz mydła Aleppo producenta NITAI.

Rodzaje mydła Aleppo

Mydło na różne stężenie oleju laurowego, a i jest go więcej, tym silniejsze właściwości antybakteryjne. Olej w zbyt wysokim stężeniu może podrażnić skórę, zbytnio ją wysuszyć i zaburzyć jej równowagę hydro-lipidową. Właśnie dlatego rodzaj mydła trzeba dobrze dobrać do potrzeb skóry.

W tym dziale  Kolczyki damskie - długie czy krótkie?

Nawet jeśli za pomocą tego mydła chcemy walczyć z trądzikiem, lepiej jest zaczynać pielęgnację od niższych stężeń oleju laurowego i stopniowo przyzwyczajać skórę do jego działania. Odpowiednio dobrane mydło nada się do pielęgnacji skóry osób z AZS, dzieci oraz osób posiadających cerę suchą i wrażliwą. Mydło Aleppo ma bowiem działanie dwojakie. Po pierwsze, olej laurowy oczyszcza, łagodzi stany zapalne, leczy choroby skóry o przebiegu bakteryjnym i grzybiczym, odblokowuje pory, eliminuje trądzik. Po drugie, oliwa z oliwek równoważy wysuszające właściwości oleju laurowego, hamuje łojotok i normalizuje stan cery.

Jak dobrać mydło Aleppo do potrzeb skóry?

Mydło zawierające do 20% oleju laurowego nadaje się do każdego typu cery, oczyszcza, nie wysusza. Kiedy stężenie wynosi między 20% a 30 %, oznacza to, że kosmetyk jest odpowiedni dla skóry suchej i wrażliwej, dobrze oczyszcza, doskonale nawilża i łagodzi. Mydło Aleppo zawierające powyżej 40% olejku laurowego ma silne właściwości wysuszające i oczyszczające i nadaje się do cer bardzo problematycznych, trądzikowych, zmienionych chorobowo. Bardzo wysokie stężenie kwasu laurowego (np. 70%) powoduje, że mydło można wykorzystywać do prania, ale rzadko do pielęgnacji skóry.

Zastosowanie mydła Aleppo

Mydło odpowiednim stężeniu stosuje się do oczyszczania twarzy i ciała raz dziennie. Po umyciu trzeba przetrzeć cerę tonikiem, który zamknie oczyszczone pory i wyeliminuje uczucie ściągnięcia skóry. Później sięga się po wybrany krem lub balsam do ciała. Mydło można stosować także jako maseczkę i myć nim włosy.

W tym dziale  Wesele 2023 - jak dobrać buty dla panny młodej?

Mydło Aleppo jest skuteczne i wydajne, a przede wszystkim oparte na składnikach naturalnych, co sprawia, że dajemy skórze to, co dla niej jest najlepsze. Kupując kosmetyki, zwróćmy uwagę na zawartość olejku laurowego, co decyduje o jego właściwościach.

Dodaj komentarz