Jak wybrać mydło Aleppo dla swojej skóry?

Jak wybrać mydło Aleppo dla swojej skóry?

Wśród wielu dostępnych środków do mycia jest także mydło Aleppo, które zawiera olej oliwny oraz olej laurowy w różnych proporcjach, co decyduje o jego właściwościach. Olej laurowy działa antyzapalnie, przeciwgrzybiczno i jest antyseptyczny, a im więcej procentowego udziału oleju laurowego w stosunku do oleju oliwnego tym większe właściwości lecznicze. Jak wybrać mydło odpowiednie dla siebie?

Czym jest mydło Aleppo?

Mydło Aleppo to mydło inne, niż wszystkie. W przeciwieństwie do zwykłych kostek myjących, nie tylko nie podrażnia, ale wręcz pomaga pozbyć się mankamentów charakterystycznych dla skóry. Jego nazwa pochodzi od syryjskiego miasteczka Aleppo, w którym narodziła się tradycja jego wytwarzania i z którego pochodzi całość dostaw na rynki zagraniczne. Jego głównym składnikiem jest najwyższej jakości, tłoczona na zimno oliwa z oliwek. To ona stanowi największy udział procentowy tego produktu i nadaje mu działanie intensywnie nawilżające, odżywcze i kojące. Poza nią w składzie jest woda, wodorotlenek sodu pozyskiwany z wody morskiej oraz olej laurowy – składnik, który decyduje o antyseptycznych i antybakteryjnych właściwościach produktu. Zobacz mydła Aleppo producenta NITAI.

Rodzaje mydła Aleppo

Mydło na różne stężenie oleju laurowego, a i jest go więcej, tym silniejsze właściwości antybakteryjne. Olej w zbyt wysokim stężeniu może podrażnić skórę, zbytnio ją wysuszyć i zaburzyć jej równowagę hydro-lipidową. Właśnie dlatego rodzaj mydła trzeba dobrze dobrać do potrzeb skóry.

W tym dziale  5 zastosowań szarego mydła. Musisz je mieć!

Nawet jeśli za pomocą tego mydła chcemy walczyć z trądzikiem, lepiej jest zaczynać pielęgnację od niższych stężeń oleju laurowego i stopniowo przyzwyczajać skórę do jego działania. Odpowiednio dobrane mydło nada się do pielęgnacji skóry osób z AZS, dzieci oraz osób posiadających cerę suchą i wrażliwą. Mydło Aleppo ma bowiem działanie dwojakie. Po pierwsze, olej laurowy oczyszcza, łagodzi stany zapalne, leczy choroby skóry o przebiegu bakteryjnym i grzybiczym, odblokowuje pory, eliminuje trądzik. Po drugie, oliwa z oliwek równoważy wysuszające właściwości oleju laurowego, hamuje łojotok i normalizuje stan cery.

Jak dobrać mydło Aleppo do potrzeb skóry?

Mydło zawierające do 20% oleju laurowego nadaje się do każdego typu cery, oczyszcza, nie wysusza. Kiedy stężenie wynosi między 20% a 30 %, oznacza to, że kosmetyk jest odpowiedni dla skóry suchej i wrażliwej, dobrze oczyszcza, doskonale nawilża i łagodzi. Mydło Aleppo zawierające powyżej 40% olejku laurowego ma silne właściwości wysuszające i oczyszczające i nadaje się do cer bardzo problematycznych, trądzikowych, zmienionych chorobowo. Bardzo wysokie stężenie kwasu laurowego (np. 70%) powoduje, że mydło można wykorzystywać do prania, ale rzadko do pielęgnacji skóry.

Zastosowanie mydła Aleppo

Mydło odpowiednim stężeniu stosuje się do oczyszczania twarzy i ciała raz dziennie. Po umyciu trzeba przetrzeć cerę tonikiem, który zamknie oczyszczone pory i wyeliminuje uczucie ściągnięcia skóry. Później sięga się po wybrany krem lub balsam do ciała. Mydło można stosować także jako maseczkę i myć nim włosy.

W tym dziale  Zalety soli Epsom

Mydło Aleppo jest skuteczne i wydajne, a przede wszystkim oparte na składnikach naturalnych, co sprawia, że dajemy skórze to, co dla niej jest najlepsze. Kupując kosmetyki, zwróćmy uwagę na zawartość olejku laurowego, co decyduje o jego właściwościach.

Dodaj komentarz