Herbata Earl Grey – właściwości

Jak wiadomo Earl Grey to bardzo popularna czarna herbata, która pita jest przez miliardy ludzi na świecie. Warto wiedzieć, jakie są jej właściwości oraz jak ją pić.

Co to jest Earl Grey?

Ta bardzo popularna herbata jest często pierwszym napojem pitym w krajach anglosaskim. Jest to ona idealna na rozpoczęcie dnia, jednakże wielu Anglików pije ją również jako dodatek do popołudniowej przekąski. Oczywiście zdarzają się wyjątki, które polegają na tym, że ludzie przedstawiają inne uzależnienie od tego typu napoju. Fani Earl Grey cenią sobie ten napój za wiele właściwości, które są bardzo pozytywne dla zdrowia. Niepowtarzalny smak i aromat to przyczyna uwielbienia tej herbaty przez wiele osób na całym świecie. Oczywiste jest to, że na świecie istnieje wiele rodzajów pysznych czarnych herbat. Earl Grey jest bardzo charakterystyczna, ponieważ smak i aromat jest wynikiem dodania olejku eterycznego z bergamotki. Skąd pochodzi nazwa Earl Grey? Nazwa ta pochodzi od premiera Wielkiej Brytanii, który według legendy miał otrzymać herbatę w ramach podarunku od dyplomaty, którym był chiński mandaryn. Mandaryn chciał w ten sposób podziękować Greyowi za uratowanie dziecka chińskiego urzędnika. Warto nadmienić, że ten premier Wielkiej Brytanii nazywał się właśnie Earl Charles Grey. W każdej historii jest ziarenko prawdy i możliwe, że również w tej wyżej opisanej można znaleźć wiarygodne informacje.

W tym dziale  Jakie produkty warto zabrać na kemping?

Jakie są właściwości herbaty Earl Grey?

Każdy, kto jest fanem herbaty, powinien wiedzieć, jakie właściwości ma dany jej rodzaj. Wiele osób myśli, iż herbaty nie różnią między sobą pod względem właściwości. Jest to jak najbardziej błędne myślenie, ponieważ każda herbata może mieć w składzie mniej lub więcej przydatnych substancji. Herbata Earl Grey znana jest z tego, że doskonale zwalcza ona infekcje w jamie ustnej. Jest to możliwe za sprawą tego, że w składzie znajduje się katechina. Warto nadmienić, że jest to jeden z najmocniejszych przeciwutleniaczy. Dzięki zawartości katechiny możliwe jest zabicie infekcji w jamie ustnej. Co ważne herbata ta poprawia również trawienie. Earl Grey może łagodzić niestrawność i sprzyjać leczeniu zaburzeń układu trawiennego. Co więcej, wielu osobom znana jest ciekawa właściwość tej herbaty, która polega na tym, że leczyć może ona zaburzenia układu trawiennego. Jedną z bardziej znanych właściwości tej herbaty jest to, że działa ona uspokajająco. Dzieje się to za sprawą olejku z bergamotki, który działa na nasz organizm w sposób bardzo relaksujący i uspokajający. Earl Grey to również dodatkowa energia, która wynika z tego, że w składzie znaleźć można kofeinę, która jest prawdziwym kopem energetycznym dla mózgu. Warto spożywać herbatę Earl Grey, ponieważ wspomaga ona odporność, ponieważ jest ona źródłem witaminy C, która jak wiadomo wpływa pozytywnie na ochronę przed przeziębieniem i obniża poziom cukru we krwi. Pijąc herbatę regularnie, można czuć się lepiej każdego dnia.

W tym dziale  Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremów?

Dodaj komentarz