Dlaczego lepiej samemu zrobić sok, niż kupić gotowy w sklepie?

Ogrom asortymentu dostępnego na półkach sklepowych sprawia, że coraz więcej ludzi rezygnuje z samodzielnego przyrządzania soków. Często zapomina się jednak jak niezdrowe są napoje produkowane masowo. Niskie ceny zachęcają do ich zakupu, jednak trzeba zastanowić się – czy warto poświęcać swoje zdrowie, czy lepiej jednak samemu wycisnąć sobie zdrowy sok pełen witamin. Wbrew pozorom wyciskarka do soków daje bardzo dużo możliwości.

Jaki wpływ na zdrowie człowieka mają świeżo wyciskane soki?

Nie jest tajemnicą, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe. Dzieje się tak za sprawą tego, iż zawierają wiele potrzebnych witamin. Dzięki takiej zawartości świetnie wpływają także na wygląd cery. Można przygotować soki, które dobrze oddziałują na zdrowie fizyczne człowieka lub takie, które mają świetny wpływ na jego kondycję psychiczną. W przypadku tego drugiego, chodzi głownie o polepszenie koncentracji, bądź odporności na stres. Można przygotować również soki, które oczyszczają organizm z toksyn.wyciskarka do soków z owoców i warzyw

Jakie soki są najbardziej polecane?

W ostatnim czasie bardzo popularny okazuje się juicking. Jest to moda na spożywanie świeżo wyciskanych soków lub koktajli. To bardzo dobra wiadomość, gdyż mają one świetny wpływ na zdrowie człowieka.

W tym dziale  Zdrowa i ekologiczna żywność

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo możliwości oferuje im wyciskarka do soków z warzyw i owoców. Jej zakup nie oznacza ciągłego spożywania nudnych koktajli. Daje bowiem możliwość przygotowania naprawdę różnorodnych napojów. Soki i koktajle można wykonać dosłownie z wszystkich dostępnych owoców i warzyw. Ich różne kombinacje i połączenia często mogą zaskakiwać, jednak z całą pewnością wszystkie będą świetnie smakować. Przygotowując soki nie należy ograniczać się tylko do podstawowych produktów jakimi są np. jabłko, marchewka, czy pomarańcza. Zamiast tego można pomyśleć o dodaniu jarmużu, szpinaku, bądź pietruszki. Brzmi kontrowersyjnie, jednak te warzywa zapewniają naprawdę niesamowity smak, a przy okazji dostarczają wielu przydatnych witamin.

Jaką wyciskarkę wybrać?

Ogromy wybór sprzętu do samodzielnego przygotowania soków lub koktajli stwarza problem wyboru, tego najbardziej odpowiedniego. W pierwszej kolejności należy zastanowić się jaki rodzaj soków dana osoba chce przygotowywać. Trzeba pamiętać, że sokowirówka nie poradzi sobie z bananami. Z tego powodu każdemu miłośnikowi tych owoców polecany będzie blender. Należy zastanowić się również jaka będzie częstotliwość przygotowywania soku. Jeżeli chęci są duże, a sok ma być przygotowywany regularnie – można zainwestować w sprzęt lepszej klasy. Będzie on oczywiście droższy, ale również bardziej solidny. Ma to szczególne znaczenie w przypadku częstego używania tego sprzętu. Każdemu, kto przepada za gęstymi i pożywnymi sokami – świetnie sprawdzi się wyciskarka do soków. Jednak amatorom napojów bardziej wodnistych i orzeźwiających poleca się sokowirówkę. Natomiast osoby, które chcą zakupić sprzęt uniwersalny powinny zdecydować się na blender, z pomocą którego można robić nie tylko koktajle owocowe, ale również smaczne zupy.

W tym dziale  Jak zwiększyć możliwości mózgu?