Czy warto kupować kosmetyki przez internet?

Masz swoje ulubione produkty kosmetyczne, a może właśnie szukasz nowości? Internet pokazuje Ci dziesiątki sklepów kosmetycznych, a ty boisz się skorzystać z okazji? Czy naprawdę musisz wziąć produkt do ręki ze sklepowej półki, by móc go kupić? Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupach i czy warto „ryzykować” zakupy kosmetyków w sklepie internetowym.

Gdy znasz już wybrany produkt

Każda z nas ma swoje ulubione, ukochane produkty kosmetyczne – wielokrotnie używane, kupowane i sprawdzone. Przywykłaś do tego, że gdy się skończą, biegniesz po następny flakonik do pobliskiej drogerii? W takim przypadku najbardziej warto skorzystać właśnie z ofert online. Wiesz dobrze, w jakiej zwykle kupujesz go cenie, więc od razu zauważysz, że przez internet kupisz go zazwyczaj taniej, nawet uwzględniając koszty wysyłki. Jest tak ze względu na brak  kosztów utrzymania sklepu online. Musisz tylko zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze czy sklep jest już znany, czy są na jego temat opinie w sieci (i jakie), po drugie czy wszystkie zasady zakupu i ewentualnego zwrotu są jasne i zgodne z Twoimi prawami, czy przekierowanie do płatności jest zabezpieczone (w pasku adresu musi się wtedy znaleźć zielona kłódka i formuła https – czyli protokół szyfrowany). Warto też spojrzeć, czy sklep umieszcza na stronie produktu jego datę ważności. I to wszystko – wybrane przez Ciebie kosmetyki sklep internetowy dostarcza wprost do Twoich rąk.

W tym dziale  Niezbędny skład rozjaśniacza do włosów

Gdy wybierasz nowe produkty

Oprócz środków bezpieczeństwa wymienionych powyżej, warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów. Po pierwsze skorzystaj z wyszukiwarki i zwróć uwagę, jak ona pracuje – czy faktycznie „sklepowa lupka” pokaże Ci wszystkie produkty z kategorii, czy tylko te najdroższe, a może z krótszym terminem ważności? „Przespaceruj się” wirtualnie po sklepie, spędź w nim chwilę i poszperaj w jego zakamarkach, bo nie wszystkie wyszukiwarki działają tak, jak chcieliby klienci. Po drugie zwróć uwagę, jak sklep kosmetyki opisuje – czy jest data ważności, czy znajdziesz tam skład kosmetyków itp. Po trzecie faktycznie warto spojrzeć na proponowane (zwykle pod wyszukiwanymi produktami) kosmetyki. Zwykle obrane są one marką, jakością albo podpowiada je wybór innych klientek – być może sprawdziły już dany specyfik na sobie – poczytaj opinie, a może wpadnie Ci w ręce jakaś kosmetyczna perełka. Na koniec warto porównać ceny produktów w kliku sklepach internetowych i finalizować transakcję (koniecznie pamiętaj o zielonej kłódce, płacąc).

Dziś nie trzeba się już bać sklepów internetowych, nawet kupując kosmetyki. Warto jednak zachować dozę ostrożności i rozsądku oraz pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.