Czy istnieją naturalne sposoby na potencję?

Problemy z erekcją dotykają wielu mężczyzn. Chcąc im zaradzić, warto odwiedzić seksuologa, który może zaproponować terapię, której częścią będą leki na potencję. Mężczyźni, którzy cierpią na zaburzenia erekcji mają opory i nie chcą skorzystać z pomocy specjalisty. Jeżeli mamy w domu takiego opornego pana, spróbujmy naturalnych sposobów na potencję.

Skąd się biorą problemy z erekcją?

Leki na potencję mogą przyjmować mężczyźni w każdym wieku i niezależnie od przyczyny powodującej niesprawność. Tego typu problemy dotyczą zazwyczaj starszych mężczyzn, ale dotyka on także panów przed czterdziestką. Wiek w tej grupie będzie się obniżał z powodu złej diety, braku ruchu i chorób (nadciśnienie czy cukrzyca). U starszych mężczyzn brak erekcji wiąże się z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnieniem tętniczym lub chorobą wieńcową, u młodszych zaś wynika ze stresu, depresji lub schorzeń neurologicznych.

Zanim sięgniemy po leki na potencję

40% mężczyzn z zaburzeniami erekcji to nałogowi palacze tytoniu. Jeżeli mamy problemy z erekcją, a palimy, po prostu rzućmy palenie. Możliwymi przyczynami zaburzeń erekcji mogą być także choroby endokrynologiczne (niedobór testosteronu, nadmiar prolaktyny), więc warto się zbadać. Zanim sięgniemy po leki na potencję, spróbujmy naturalnych metod walki z tą przypadłością. Obecnie coraz więcej seksuologów przekonuje, że bicze wodne są dobrym sposobem na leczenie nie tylko problemów z erekcją, ale także na obniżony popęd płciowy. Biczowanie wodne należy stosować na podbrzusze, a delikatny natrysk można też stosować na jądra. Natrysk powinien być naprzemienny, raz ciepły, raz zimny. Niektórzy specjaliści polecają także akupresurę, czyli zabiegi polegające na uciskaniu określonych miejsc na stopach. U mężczyzn trzeba naciskać na receptory znajdujące się na piętach. Sekret dobrej potencji kryje się także w diecie. W kuchni nie może zabraknąć lekkostrawnych potraw. Uczucie ciężkości w żołądku z pewnością nie spotęguje ochoty na seks. Pamiętajmy, by jeść zdrowo i lekko. Najlepsza na potencję będzie kuchnia grecka, włoska, hiszpańska czy francuska, czyli tzw. kuchnia śródziemnomorska. Mięso również odgrywa istotną rolę w diecie kochanków.

W tym dziale  Najlepsze dresy i kurtki dla mężczyzn na sezon jesienno-zimowy

Jakie leki na potencję?

Jeżeli naturalne sposoby nie pomagają, warto sięgnąć po leki na potencję. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tabletek na erekcję, które mają status leku, ale można kupić je bez recepty. Jeden zawiera wyciągi roślinne, a w pozostałych substancją leczniczą jest sildenafil oraz wynalezione później wardenafil i tadanafil. Zanim sięgniemy po tego typu specyfiki, skontaktujmy się z lekarzem. Leki poprawiające wzwód oddziałują na układ krążenia, podwyższają drożność naczyń, dzięki czemu (wskutek naturalnego podniecenia) także do członka może napłynąć odpowiednio dużo krwi. Niektóre z nich mogą mieć negatywny wpływ na układ krążenia, więc lepiej nie spożywać ich bez konsultacji z lekarzem.
Naturalne sposoby na potencję nie zawsze są skuteczne. Jeżeli mamy problemy z erekcją, to koniecznie wybierzmy się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki na potencję.