Barwniki spożywcze – wszystko co musisz wiedzieć

Barwniki spożywcze można spotkać w większości gotowych produktów w sklepach. Dodawane są praktycznie do wszystkiego – by poprawić wygląd, kolor oraz wizualność konkretnych rzeczy. Mimo, iż na co dzień osoby, które chcą zdrowo się odżywiać – unikają ich, to jednak są takie sytuacje, kiedy barwniki spożywcze są poszukiwane przez wielu klientów. Kiedy i gdzie najlepiej się sprawdzają? Co warto o nich wiedzieć? Odpowiedź poniżej.

Sprawdź: https://e-spar.com.pl/towar/barwniki-spozywcze-do-zywnosci/268714

Jadalne barwniki spożywcze
Barwniki spożywcze często wykorzystywane są w cukiernictwie. Bez nich bowiem nie powstałyby piękne, efektowne, kolorowe torty, ciasta ani ciasteczka. Dzięki nim można zabarwić krem, samo ciasto, biszkopt a nawet gotową masę. Są łatwe w użyciu, nie posiadają ani smaku ani zapachu. Przyczyniają się jedynie do powstania konkretnego koloru, dlatego też nikogo już nie dziwią torty w naprawdę bajecznych barwach typu: fiolety, róże, czerwienie, zielenie, niebieski. Dzięki nim można zrobić tort cieniowany a nawet czarny. Do wyboru, do koloru!

Jaki barwnik do czego?
Osoby, które bardziej zagłębiły się w produkcji różnego rodzaju tortów i ciast wiedzą doskonale, że konkretne barwniki muszą być użyte do określonych produktów. Do „kolorowania” np. masy cukrowej idealnie nadają się bardzo ciekawe i łatwe w użyciu żele spożywcze. Szybko i sprawnie łączą się one z lukrem dając oczekiwany efekt. Natomiast, jeśli chodzi o barwienie biszkoptu, czy też ciasta – można użyć tu barwnika proszkowego, który bez problemu połączy się z każdą konsystencją, dając w efekcie, ładny, jednolity kolor. Do różnego rodzaju kremów – najlepszych barwnikiem będzie kolorowy puder oraz żel. Dobrze i szybko się rozpuszczają w tłuszczach, co powoduje, że całość efektownie wygląda na torcie.

W tym dziale  Zastosowanie maku

Barwniki spożywcze w napojach
Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę, iż kolorowe napoje, sztuczne barwione na co dzień w większych ilościach absolutnie nie są zdrowe i nie wpływają pozytywnie na organizm i samopoczucie. Jednak, zdarzają się takie sytuacje jak choćby: wesela, imprezy urodzinowe czy też przyjęcia dzieci, że chciałby się nadać im wyjątkowy charakter i „poszaleć’ trochę z kolorystyką. Na weselach bardzo często różnokolorowe barwniki wykorzystują barmani, którzy w ten sposób tworzą prawdziwe arcydzieła z drinków. Kolorowe, niezwykle intensywne wyskokowe napoje genialnie wyglądają w takiej wersji, stąd też wiele osób sięga po ten trick. Również na typowych domówkach, można wykorzystać barwniki do napojów, by zrobić z nich efektowne koktajle oraz drinki. Dzieci także docenią, gdy ich bezbarwna woda lub sok – w szczególny dzień zmieni kolor i będzie w ich ulubionym odcieniu.

Jak wynika z powyższego, warto od czasu do czasu sięgnąć po takie nowoczesne rozwiązania, które być może nie są najzdrowszą opcją, jednak dają wiele frajdy i zabawy z przygotowywaniem różnych ciekawych deserów i napojów. Tym bardziej, że takie barwniki są łatwo dostępne (można je kupić w każdym markecie spożywczym oraz w wielu cukierniach).

Dodaj komentarz