Jak masować twarz?

Masaż zazwyczaj kojarzy nam się z odprężającym zabiegiem na plecy, bądź ciało. Tymczasem często lekceważymy mniejsze części ciała. Prawdziwym hitem w salonach kosmetycznych oraz doskonałym zabiegiem pielęgnacyjnym jest masaż twarzy. Nie tylko doskonale odpręża i relaksuje mięśnie twarzy, ale również poprawia stan skóry.

Jakie korzyści płyną z masażu twarzy?

Wraz z upływającym czasem każda skóra traci elastyczność blask. Jest to naturalny proces starzenia. Mało, kto zdaje sobie jednak sprawę, że masaż twarzy jest w stanie skutecznie odmłodzić skórę. Jest to efektem poprawy jej napięcia oraz mikrokrążenia, do którego dochodzi w trakcie masażu. Ma on również szereg zaleceń o charakterze zdrowotnych. Jego wykonanie jest rekomendowane między innymi w przypadku porażenia nerwu twarzowego. Jego wykonywanie zaleca się również w łagodzeniu blizn oraz spłycaniu bruzd. Jest on często wykorzystywany w trakcie leczenia pooperacyjnego.

Masaż twarzy usprawnia mikrokrążenie, co w znacznym stopniu dotlenia komórki skóry. W ten sposób jest ona intensywnie odżywiona. Ponadto łatwiej pozbywa się toksyn, czego dowodem jest zdrowszy wygląd. Masaż skutecznie wygładza skórę twarzy i poprawia jej elastyczność. Zmniejsza napięcie mięśni oraz relaksuje skórę, ale również odpręża umysł. Szczególnie do jego wykonania są wykorzystywane olejki o konkretnych właściwościach.

W tym dziale  Jak rozpoznać dobry szampon do włosów?

Jak samodzielnie wykonać masaż twarzy?

Wizyta w salonie kosmetycznym czy w spa często wykracza poza nasz budżet. Masaż twarzy w warunkach domowych jest łatwy do wykonania i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności i kwalifikacji. Uniwersalnym i zawsze skutecznym jest klasyczny masaż twarzy. W pierwszej kolejności należy zaopatrzeć się w kosmetyki. W zupełności wystarczy krem do twarzy, jednak może być to również profesjonalny preparat spa. W dzisiejszych czasach ich zakup nie jest problemem. Preparaty są dostępne w aptekach, drogeriach oraz sklepach internetowych. Alternatywą dla tego typu kosmetyków są olejki. Wykazują one liczne właściwości lecznicze oraz pielęgnacyjne. Dodatkowo posiadają zróżnicowane zapachy i skład.

Przed wykonaniem masażu należy odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Najpierw należy wykonać jej peeling, aby odpowiednio złuszczyć zrogowaciałą warstwę naskórka. Bardzo ważny jest również kierunek wykonywania masażu. Powinien on przebiegać od dołu do góry. Ważna jest delikatność ruchów, ponieważ naczynka twarzy mają delikatną strukturę. Masaż wykonuje się ruchami kolistymi, jednak nie można zapominać o jego odpowiednim kierunku. Dotykamy całej twarzy, również ust oraz szyi. To właśnie ona często zdradza wiek oraz stan skóry. Do masażu należy wykorzystywać obydwie dłonie. Dotykając czoło można również wykonywać ruchy boczne.

Czas masażu ma być również okazją do wyciszenia wewnętrznego, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Doskonałym pomysłem będzie włączenie relaksacyjnej muzyki oraz zapalenie świeczek. Najlepszą porą na relaks będzie koniec dnia. Pomoże to odpowiednio dotlenić oraz odżywić skórę przed snem.

W tym dziale  Top 5 najlepszych pilników do pięt